top

Ultra-Viol sp.j.

Stępowizna 34, 95-100 Zgierz
łódzkie / Poland

tel: +48 42 717-11-76
tel: +48 42 717-77-45
fax: +48 42 715-02-16

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.ultraviol.pl

ULTRA-VIOL jest dynamicznie rozwijającą się firmą produkującą sprzęt medyczny. Od 1993 roku nasz asortyment rozrósł się do kilkuset pozycji.

Obecnie w naszej ofercie mamy kilkadziesiąt modeli negatoskopów: negatoskop do mammografii z żaluzjami, kilkadziesiąt typów lamp bakteriobójczych przepływowych i opraw bakteriobójczych bezpośredniego działania do dezynfekcji powietrza i powierzchni. Kilkadziesiąt modeli negatoskopów cyfrowych - stacji komputerowych DICO. Produkujemy także oprawy bakteriobójcze UV-C IP 65 dla przemysłu spożywczego, przetwórczego.

Dezynfekcja powietrza i powierzchni przy użyciu lamp bakteriobójczych jest tanią i skuteczną metodą podniesienia czystości mikrobiologicznej powietrza. Szczególnie lampy bakteriobójcze przepływowe NBVE dezynfekujące powietrze w obecności ludzi są niezastąpione w szpitalach, przychodniach i wszelkich skupiskach ludzkich. Potwierdzeniem wydajności są badania skuteczności działania lamp bakteriobójczych.

Na podstawie opinii klientów, wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, firma Ultra-Viol w ostatnim czasie stworzyła lampy bakteriobójcze serii , wyjątkowo ciche, ekstremalnie skuteczne i w pełni bezpieczne dla człowieka i zwierząt. 

Ultra-Viol jest również producentem pierwszej polskiej lampy antydepresyjnej do fototerapii FOTOVITA skutecznej w leczeniu depresji sezonowej jesienno zimowej. Depresja sezonowa jest skutkiem niewystarczającej ilości światła słonecznego. Lampy FOTOVITA emitujące jasne światło do światłoterapii oferujemy w trzech wersjach, lampa Fotovita FV10L duża 10.000 Lux, lampa Fotovita FV10M średnia 5000 Lux, lampa Fotovita FV 10S mała 3200 Lux w odległości 50cm. Światłoterapia jasnym światłem leczy oraz zapobiega depresji sezonowej.

Leczenie światłem jest bardzo popularną metodą światłolecznictwa. Ultra-Viol jako jedyny na rynku udziela najdłuższej 5 letniej gwarancji na lampy .

Ultra-Viol jako pierwszy w Polsce produkuje stacje przeglądowe cyfrowych i analogowych obrazów DICO negatoskop cyfrowy przeznaczone do pracy w warunkach sali operacyjnej. Stacja DICO jest to komputer medyczny z monitorem referencyjnym, umożliwia podgląd obrazów medycznych z serwera szpitalnego lub innych nośników, może pracować jako niezależne urządzenie lub w ramach systemów PACS, RIS i HIS w oddziałach szpitalnych, bloku operacyjnym.

Komputerowa stacja medyczna DICO często nazywana jest negatoskopem cyfrowym z racji podobieństwa do spełnianych funkcji przez negatoskop analogowy tradycyjny. Stacja DICO może pracować w ramach sali zintegrowanej.

W ofercie posiadamy także komputery medyczne klasy PC na blok operacyjny, szpitalne oddziały ratunkowe SOR, OIOM-y, sale wybudzeń, laboratoria.

Ultra-Viol jest wyłącznym dystrybutorem firmy dr Honle producenta lamp UVB i UVA do leczenia łuszczycy i bielactwa. Lampy UVB i UVA uzupełniają ofertę Ultra-Viol w zakresie urządzeń do lecznia światłem. Światłolecznictwo inaczej światłoterapia to uznane metody leczenia światłem wielu schorzeń wynikajacych z deficytu światła słonecznego w Polsce.

Lampy UVB i UVA Dermalight oferowane są w różnych wielkościach od małych przenośnych  80 do tzw. ścianek Dermalight do naświetlania całego ciała pacjenta. Dodatkowo oferujemy lampy led i projektory lekarskie led, projektory medyczne halogenowe. Ergonomiczne stanowisko opisowe diagnostyczne do radiologii cyfrowej Breis/PACS do opisu cyfrowych zdjęć RTG.

Wszystkie oferowane urządzenia posiadają niezbędne certyfikaty i atesty. Liczne referencje potwierdzają jakość i walory użytkowe oferowanego sprzętu medycznego. Produkowana aparatura medyczna sprzedawana jest także w całej Europie i na świecie.

Zapraszamy do współpracy dystrybutorów sprzętu medycznego.

Ultraviol zaprasza do współpracy :)

 

Ultra-Viol jako producent aparatury medycznej nieustannie doskonali rozwiązania techniczne i technologiczne urządzeń, unowocześnia ich wygląd i podnosi jakość.

Produkowany przez Ultra-Viol sprzęt medyczny wytwarzany jest zgodnie z aktualną ustawą o wyrobach medycznych — spełnia wymagania dyrektyw 93/42/ECC + 2007/47/EC i 2014/30/UE oraz norm z nimi zharmonizowanych (m.in. PN-EN 60601-1 dotyczącej bezpieczeństwa wyrobów medycznych).

Potwierdzeniem faktu, że Ultra-Viol spełnia najwyższe wymagania stawiane przed producentami sprzętu medycznego, jest uzyskanie przez naszą firmę certyfikatów zgodności zakładowego systemu zarządzania jakością z normami ISO 9001 oraz ISO 13485 dotyczącą wyrobów medycznych, wydanych przez TŰV Nord Polska sp. z o.o.

Ultra-Viol bierze udział w targach i wystawach sprzętu medycznego w Poznaniu, Dusseldorfie i Dubaju.

Nasz sprzęt medyczny pracuje we wszystkich najlepszych klinikach i szpitalach w całej Polsce. Ultra-Viol eksportuje również swoje wyroby do wielu krajów Europy.

Głównym dostawcą źródeł światła i układów zasilania, które współdecydują o wysokiej jakości wyrobów naszej firmy, jest koncern PHILIPS oraz OSRAM — światowi liderzy w dziedzinie techniki świetlnej.

 

TargiMedyczne.TV